15% rabatt på köp över 400 kr | 20% rabatt på köp över 800 kr

15% rabatt på köp över 400 kr | 20% rabatt på köp över 800 kr

00:00:00
365-dagars returpolicy - utan frågor!
Frakt 49,00 kr - Fraktfritt över 595,00 kr-
Kontakta Oss
seizmont

Gregers Troika Klocka II

1.819,00 kr
Gravera
Gratis frakt
Välj färg
Sofus Troika Klocka IIKonrad Troika Klocka IIOsvald Troika Klocka IIHjalmar Troika Klocka IIHector Troika Klocka IILoke Troika Klocka IIMilas Troika Klocka IIHenrik Troika Klocka IIChristoffer Troika Klocka IIMatheo Troika Klocka II

Slutsåld

Vill du få information om när di produkt är tillgänglig igen?

Ge oss din e-mailadress och/eller telefonnummer, så hör vi av oss så snart den är åter i lager!

  • Utbytbara band i äkta läder
  • Kirurgiskt rostfritt stål och safirglas
  • Signaturförvaringslåda medföljer
Beskrivning

Om du är ute efter ett kvalitetsarmbandsur för män, ta en närmare titt på den här slående designen från Seizmont.

Den mattsvarta klockan har gulddetaljer och erbjuder flera oemotståndliga funktioner. Bandet är i äkta läder och kan bytas vid behov med hjälp av ett smidigt sprintsystem. Den klassiskt svarta urtavlan kommer med guldfärgade markörer och visare som sticker ut mot den mattsvarta urtavlan. Boetten är tillverkad i kirurgiskt rostfritt stål och urtavlan skyddas med ett starkt safriglas.

Armbandsuret drivs med ett precist japanskt kvartsurverk och har även 3 mindre urtavlor. Den högra urtavlan visar tiden på en 24-timmarsskala, den nedre visar tiden i en annan tidszon. Du kan justera den andra tidszonen framåt och bakåt med knapparna på boettens sida. Den vänstra urtavlan visar veckodagen och nere till höger hittar du ett datumfönster. Dag och datum kan justeras med kronan.

ID: 23696
Specifikationer
Produkt-ID23696Visa mer
Designad iDanmarkVisa mer
Avtal om produktleverantörVisa mer
GarantiVisa mer
FärgerSvartVisa mer
FärgnyanserGuldfärgadVisa mer
Material316L rostfritt stål, Äkta läder, SafirglasVisa mer
YtfinishPoleradVisa mer
LäderändarNubuckVisa mer
BoettmaterialRostfritt stålVisa mer
RemmaterialLäderVisa mer
NickelfriVisa mer
BoettfärgSvartVisa mer
BoettringsfärgSvartVisa mer
UrtavelfärgerSvartVisa mer
RemfärgerSvartVisa mer
Klockglas framsidaSafirVisa mer
UrverkAnalogVisa mer
UrverkMiyota JP25Visa mer
BatteriSR621SWVisa mer
ProduktförpackningarSignaturaskVisa mer
Vattentålighet50mVisa mer
Funktioner24-timmarsformat, Datum, Flera tidszoner, VeckodagarVisa mer
Urtavlans storlek4 cmVisa mer
Boettens diameter4,4 cmVisa mer
Boettens tjocklek11 mmVisa mer
Armbredd22 mmVisa mer
Arm till arm5 cmVisa mer
Kronans höjd3 mmVisa mer
Rembredd20 mmVisa mer
Justerbar remJaVisa mer
Handledsstorleksintervall15-21 cmVisa mer
Vikt71 gVisa mer
Recensioner
4.8(77 Recensioner)

Nyaste

Bra produkt.

Av Lukasz 2023-11-25

Bra produkt.

Riktigt snygg

Av Mats 2022-08-30

Jag är super nöjd

Perfekt klocka!

Av Claus-Peter 2025-01-10

Färg urkapsel - Guld - Perfekt! Storlek urkapsel - 44mm - Perfekt! (Herrklockor måste vara lite större!) Färg urtavla - Vit - Perfekt! (med datum- och veckodagvisning!) Färg läderband - Ljusbrun - Perfekt! (Färgerna tillsammans är - Perfekta!) Kvalitet på hantverket - Mycket bra! (Det finns verkligen ingen anledning att klaga!) Jag äger 6 klockor - Denna klocka är utan tvekan min favoritklocka!
Översatt från🇩🇪

www.trendhim.de

Det ser väldigt bra ut

Av Симеон 2024-08-14

Personligen verkade det större än jag föreställt mig. Nu när jag har tagit på mig den tycker jag att den passar riktigt bra. Jag är mycket nöjd. En unik herrklocka.
Översatt från🇧🇬

www.trendhim.bg

Utmärkt pris-kvalitetförhållande

Av Pedro 2024-07-28

Toppen
Översatt från🇫🇷

www.trendhim.fr

Det är en enkel och elegant modell

Av Ruben 2024-07-01

Jag gillar hur det känns på handen och remmen eftersom det är tjockt inte tunt så det finns ingen risk för att rivas upp och det är väldigt fint, jag har inga ord för att beskriva denna fantastiska produkt
Översatt från🇷🇴

www.trendhim.ro

Snabb leverans, ser bra ut

Av Andreea 2024-06-26

Det ser väldigt bra ut och det levererades snabbt, det var snyggt packat i en låda med en eko läderkuddeTyvärr finns färgen från remmen på handleden kvar
Översatt från🇷🇴

www.trendhim.ro

Topp

Av Andreas 2024-05-26

Perfekt
Översatt från🇦🇹

www.trendhim.at

Klockan är verkligen imponerande

Av Paweł 2024-05-20

Jag rekommenderar det starkt
Översatt från🇵🇱

www.trendhim.pl

Allt fungerar perfekt.

Av Benjamin 2024-05-17

Läderremmen fastnar inte i min hand även i värmen.Designen på klockan är mycket bekväm.Den är elegant, men ändå lite sportig, vilket också är ett plus.
Översatt från🇭🇺

www.trendhim.hu

Get Inspired